Strona główna Dom i wnętrze Czym jest audyt energetyczny?

Czym jest audyt energetyczny?

201
0
PODZIEL SIĘ

Usługa audytu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Badanie energetyczne pozwala określić jakie właściwości termiczne występują w danym budynku oraz co należy zrobić, aby komfort termiczny był na odpowiednim poziomie. Z tego rodzaju audytu skorzystają nie tylko deweloperzy oraz przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych (chodź to właśnie oni są głównymi klientami firm świadczących usługi z zakresu szeroko pojętego doradztwa energetycznego – jednym z takich przedsiębiorstw jest Unicon), ale również klienci indywidualni. Audytem energetycznym nazywamy ekspertyzę, tworzoną w celu zbadania możliwości ulepszenia termoizolacji w pomieszczeniach.

Jakie są cele audytu energetycznego?

Głównym celem audytu energetycznego jest zmniejszenie przyszłych rachunków za prąd. Oczywiście, specjaliści sporządzający ekspertyzę zawrą w niej dokładne informacje na temat tego jakie ewentualne rozwiązania sprawdziłyby się w danej nieruchomości i jaki byłby ich orientacyjny koszt. Właściciele nieruchomości, w których istnieje potrzeba wykonania zabiegów mających na celu uszczelnienie instalacji grzewczej muszą liczyć się z dużymi kosztami. W zamian tego mogą być jednak pewni, że zainwestowana kwota zwróci się w ciągu najbliższych miesięcy bądź lat. Odwiedzając stronę www.unicon-termo.pl można zapoznać się z dokładnymi danymi na temat procesów, które muszą być przestrzegane podczas przeprowadzania audytu energetycznego.

Kiedy powinno się przeprowadzić audyt?

Jednym z głównych powodów które mogą predestynować do przeprowadzenia badania energetycznego jest wysokość rachunków, która znacznie przewyższa płacone wcześniej kwoty. Powodem może być między innymi nieszczelność okien bądź problemy z instalacją grzewczą.