Strona główna Zdrowie i Uroda Czym jest depilacja laserowa

Czym jest depilacja laserowa

207
0
PODZIEL SIĘ

To metoda stworzona dla osób, które nie lubią, nie chcą bądź nie mają czasu na wielogodzinne przesiadywanie w łazience w towarzystwie wosku, jednorazowej maszynki czy depilatora. Zabieg z użyciem laseru jest bowiem komfortowy i nie trwa długo. Wiązka światła przenika do głębi włosa niszcząc część, która odpowiada za jego wzrost (macierz). Światło jest przechwytywane przez pigment mieszków włosowych, a energia cieplna spala cebulkę i włos przestaje rosnąć.

Przed zabiegiem

Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółową konsultacją ze specjalistą. Określa się fototyp skóry oraz gęstość, grubość i kolor włosa. Im włos jest ciemniejszy, tym lepsze można uzyskać efekty. Lekarz informuje jak przygotować skórę przed zabiegiem, czego unikać i na co zwrócić szczególna uwagę. Z pewnością uczuli na zrezygnowanie z samoopalaczy, solarium i bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz wskaże grupę zakazanych leków. Ponadto na podstawie wywiadu wykluczy wszelkie przeciwwskazania, jak na przykład ciąża, aktywna infekcja skóry, bielactwo, łuszczyca czy choroby tkanki łącznej.∂

Technologia

W profesjonalnych gabinetach wykorzystywany jest laser VECTUS, stworzony przez firmę Palomar. Jego inteligentny czytnik dokonuje analizy skóry i jej poziomu melaniny, aby skutecznie dobrać odpowiednie parametry. Wyposażony w system chłodzenia – System Advanced Contact Coolong – zmniejsza odczucie bólu i minimalizuje ryzyko poparzenia. Co więcej, impuls światła jest jednolity, a więc nie ma różnicy w emisji mocy pomiędzy poszczególnymi impulsami, co w rezultacie gwarantuje równomierne usuwanie włosów. Ponadto długość wiązki (810nm) zapewnia bezpieczną penetrację w głąb mieszka włosowego nie zagrażając delikatnej skórze.

Sprawdź więcej na: Depilacja laserowa Śląsk – Skinline