Strona główna Dom i wnętrze Jak dobrać odpowiednie zasłony do jasnego salonu?

Jak dobrać odpowiednie zasłony do jasnego salonu?

284
0
PODZIEL SIĘ

Salon stanowi główną część domu. Zapraszamy do niego gości, spędzamy w nim czas z rodziną i urządzamy wszelkie uroczystości. Chcemy by prezentował się jak najlepiej, bo tym samym pokazuje to nasz wkład własny w urządzaniu tego pomieszczenia. Oprócz oczywistych elementów jak meble trzeba też skupić się na dodatkach a w tym zasłonach. Jakie będą odpowiednie jeśli nasz salon jest jasny? Wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać.

Jasne

Istnieją 2 przypadki gdzie dobranie jasnych zasłon do jasnego pomieszczenia jest odpowiednie. Po pierwsze chodzi o wizualne powiększenie salonu. Wydaje się on wtedy większy ponieważ nie ma żadnych elementów kategorycznie wskazujących „Tu jest koniec salonu, zaczyna się ściana/okno.”. Po drugie dopasowanie do mebli. Organizując sobie pomieszczenie w jednym kolorze, niektórzy mogą chcieć aby zasłony również się nie odróżniały. Wprowadzi to pożądaną jednolitość i harmonię. W jasnych zasłonach nie ma zbytnio znaczenia z jakiego tworzywa są uszyte. Zarówno i te cienkie, zwiewne jak i grube powinny dopasować się do wnętrza.

Ciemne

Inną opcją do jasnego salonu może być wybranie zasłon w ciemnych kolorach. Dlaczego? Ponieważ dodadzą one akcentu inności w całym pomieszczeniu a jednocześnie sprawią, że wszystko będzie do siebie pasować. Kontrastujące kolory na pewno zwrócą uwagę każdego kto wejdzie do salonu. Oczywiście dobrze jeśli zachowają też odpowiednią fakturę. Do ciemnych barw najlepiej dobrać delikatne materiały tak aby dodatkowo nie dawały wrażenia ciężkości i przytłoczenia przy spędzaniu czasu w pomieszczeniu.

Wzory/Jednolitość

Dobranie zasłon do jasnego salonu zależy także od tego czy jest to jasność w jednym kolorze czy w różnych. Jeśli meble i inne dodatki są w różne wzory, obojętnie czy chodzi tu tylko o grube pasy występujące od czasu do czasu czy malutkie wzorki powtarzające się co chwilę, dobrze aby zasłony były w jednym kolorze. W jakim, to już zależy od preferencji właściciela. Najlepiej jeśli kolor będzie taki sam jak podstawowe barwa mebli lub jej wzorów. Adekwatnie do tego jeśli salon utrzymany jest w jednym, jasnym, kolorze bez odróżniających innych elementów warto postawić na wzorzyste zasłony. Doda to pomieszczeniu ciekawy akcent i nada mu swoistego charakteru.

Dobranie zasłon do jasnego salonu może być trudnym zadaniem, ale w rzeczywistości takim nie jest. Wbrew pozorom każde zasłony będą do niego pasować przy zachowaniu kilku zasad estetyki. Jednakże wszystko zależy od stylu w jakim chcemy prezentować salon, a pomocne w wyborze zasłon mogą być powyższe opisy.

Przedstawiamy parę sklepów oferujących zasłony do każdego salonu

 

  • Sklep “ŚWIAT FIRAN”

Adres: ul. Miłkowskiego 21/U9, 30-349 Kraków

Telefon: +48 502 116 563

E-mail: sklepswiatfiran@onet.eu

Zasłony w Świecie Firan

 

  • ALENA – firany i zasłony

Adres: ul. Kwiatkowskiego 1, 37-450 Stalowa Wola

Telefon: +48 600 125 660

E-mail: biuro@alena-firany.pl

 

  • Firantex S.C. E. Solarska, M. Szlęzak

Adres: ul. Podleśna 24, 39-400 Tarnobrzeg

Telefon: +48 516 105 837

E-mail: sklep@firantex.pl

 

  • EUROFIRANY B.B. Choczyńscy Sp.J.

Adres: ul. Sienkiewicza 81, Żywiec

Telefon: 33 865 23 66

E-mail: kontakt@sklep.eurofirany.com.pl

 

  • TENDINA Rafał Durda

Adres: ul. Szkolna 12 Suchorzów, 39-450 Baranów Sandomierski

Telefon: +48 793 070 039

E-mail: rafal@tendina.pl