Strona główna Dom i wnętrze Doradztwo energetyczne – przedsiębiorco, skorzystaj!

Doradztwo energetyczne – przedsiębiorco, skorzystaj!

173
0
PODZIEL SIĘ

Doradztwo energetyczne to popularna w dzisiejszych czasach usługa, której celem jest zapewnienie komfortu cieplnego wewnątrz budynku, określenie odpowiednich metod ocieplenia obiektów oraz dobór najlepszych pod kątem właściwości cieplnych materiałów budowlanych. Poza tym ze strony doradców energetycznych liczyć można na pomoc przy kontroli wykonywanych przez zespoły budowlane prac, a także doradztwo w zakresie prawidłowego usytuowania okien oraz doboru najkorzystniejszych źródeł ciepła.

Kto może skorzystać z doradztwa energetycznego?

Oferta doradców energetycznych skierowana jest głównie do deweloperów. Dzięki konsultacji z profesjonalistami i zastosowaniu sugerowanych przez nich rozwiązań inwestorzy mogą zagwarantować swoim przyszłym klientom (nabywcom budynków i lokali mieszkalnych lub użytkowych) mieszkania oraz biura na miarę XXI wieku – stworzone z myślą o najwyższym komforcie i standardzie. Jednak jako, że doradcy energetyczni korzystają ze sprzętu najnowszej generacji (np. z kamer termowizyjnych), który umożliwia im wykazanie wszelkich nieszczelności w budynkach i usterek instalacji cieplnej, coraz częściej z ich usług korzystają również klienci indywidualni.

Oferta firm, które świadczą usługi w zakresie doradztwa energetycznego

Doradztwo energetyczne obejmuje: doradztwo w zakresie odpowiedniego zabezpieczenia budynku przed zimnem, dobór najlepszych materiałów budowlanych (z uwzględnieniem ich właściwości cieplnych i ceny), doradztwo na etapie kontrolowania i nadzorowania prac wykonywanych przez grupy budowlane, dobór odpowiednich źródeł ciepła, doradztwo na poziomie redukcji kosztów ogrzewania, a także dobór odpowiednich okien i ich usytuowanie.