Strona główna Zdrowie i Uroda Filtry do wody i dystrybutory filtrujące wodę – czy warto montować je...

Filtry do wody i dystrybutory filtrujące wodę – czy warto montować je w biurze?

209
0
PODZIEL SIĘ

Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP na pracodawcy spoczywa obowiązek dostarczenia pracownikom wody. Oprócz mało wygodnego rozwiązania, jakim jest zakup wody butelkowanej, firmy mają możliwość wyboru opcji, która pozwoli skutecznie obniżyć koszty dostaw wody bez konieczności magazynowania pojemników. Takie rozwiązanie oferują dystrybutory filtrujące wodę w biurze.

Woda z miejskiej sieci wodociągowej wielu osobom nie kojarzy się pozytywnie. Niesłusznie, stan wody z kranu w Polsce spełnia już takie standardy jak kranówka Paryżu czy Londynie. Wszystko dzięki modernizacjom systemów uzdatniania wody i regularnym kontrolom.

Taką wodę można pić nie tylko w domu, lecz także w firmie. To zarówno oszczędność dla środowiska, jak i zmniejszenie wydatków na zaopatrzenie biura w wodę. Zimna, ciepła, zawierająca niezbędne dla organizmu minerały, a nawet gazowana – w Twojej firmie możesz skutecznie wykorzystać wodę z miejskiej sieci dzięki nowoczesnym dystrybutorom filtrującym wodę. Zobacz, jak działają, i przekonaj się, jakie mają zalety.

Dystrybutor wody filtrowanej w firmie – dlaczego warto go mieć?

Nieograniczony dostęp do zawsze świeżej wody w biurze jest możliwy na kilka sposobów. Możesz wybrać:

  • wodę butelkowaną,
  • butle z wodą źródlaną,
  • dystrybutor filtrujący wodę.

Pierwsze rozwiązanie sprawdza się lepiej w warunkach domowych niż w przypadku nawet niedużych i większych firm. Kupowanie butelek o pojemności 1,5 l, podczas gdy średnie dzienne spożycie wody na osobę powinno wynosić od 800 do 1000 ml wody (nie wliczając w to kawy z ekspresu i herbaty), wiąże się z gromadzeniem dużych zapasów butelek i częstymi zakupami. To niewygodne i nieekonomiczne. Korzystniejszą opcją są butle z wodą źródlaną, wymagają jednak miejsca na składowanie butli. Jeżeli masz nieduże biuro i zależy Ci na oszczędności – nie tylko przestrzeni – pomysłem, który warto rozważyć, jest dystrybutor filtrujący wodę, podłączony bezpośrednio do miejskiej sieci wodociągowej.

Dystrybutor filtrujący wodę czy dostawy wody źródlanej – więcej dowiesz się na eden.pl/blog.

Woda filtrowana z dystrybutora w Twojej firmie to:

  • optymalizacja kosztów wody w biurze – woda z miejskiej sieci wodociągowej jest nie tylko smaczna, lecz także tania. Zamiast kupować wodę butelkowaną, masz do dyspozycji tańsze rozwiązanie i świeżą, orzeźwiającą wodę przez całą dobę. Poza tym dystrybutory z wodą filtrowaną są dostępne w dzierżawie, co pozwala ograniczyć koszty inwestycji nabywania na własność urządzenia oraz profesjonalnych filtrów;
  • bezpieczna i smaczna woda dla wszystkich pracowników – nowoczesne filtry oczyszczają wodę z wszelkich zanieczyszczeń, poprawiają walory smakowe i zachowują przy tym 100% minerałów;
  • oszczędność czasu – nie musisz zamawiać dostaw wody, ponieważ korzystasz z niej bez przerwy o każdej porze;
  • brak konieczności magazynowania zapasów wody do firmy – bezbutlowy dystrybutor jest wygodny w użytkowaniu i nie wymaga odrębnego pomieszczenia na butle;
  • ekologia – wykorzystujesz wodę z miejskiej sieci i ograniczasz tym samym wprowadzanie plastikowych butelek do środowiska, które mogą rozkładać się nawet 1000 lat.

Sposób na smaczną wodę w biurze – filtry do wody z kranu

Nawet jeśli woda z kranu w Twojej firmie jest smaczna, możesz mieć wątpliwości, czy rury, przez która przepływa, są wystarczająco czyste. Rozwiązanie stanowi bezbutlowy dystrybutor z filtrem do wody, gwarantujący eliminację wszelkich zanieczyszczeń. O dokładność filtracji wody nie musisz się martwić, ponieważ zachodzi podczas dwustopniowego procesu:

  1. Wstępna filtracja – przy użyciu filtra sedymentacyjnego o dokładności 5 µm (mikrometrów). Jej efektem jest eliminacja zanieczyszczeń stałych (kamienia, rdzy, piasku, drobin mechanicznych oraz innych osadów). Wstępna filtracja pozwala osiągnąć maksymalną wydajność drugiego etapu;
  2. Filtracja zasadnicza – filtr węglowy o wydajności 3800 l wody eliminuje w 99,9% bakterie, usuwa zanieczyszczenia chemiczne, redukuje zawartość chloru do 99,9% oraz ołowiu. Ponadto poprawia smak, zapach i kolor wody.

Profesjonalne dystrybutory filtrujące wodę takie jak Eden Unlimited są również wyposażone w reduktor kamienia. Zapobiega on powstawaniu osadu, ale zachowuje przy tym cenne dla organizmu człowieka minerały.

Zapewnij swoim pracownikom stały dostęp do czystej i świeżej wody. Prosto z kranu – smacznie, bezpiecznie i zawsze zdrowo z pomocą nowoczesnych dystrybutorów filtrujących wodę. Zobacz, jaką ofertę przygotował dla Ciebie Eden, dostawca wody i ekspresów do kawy dla Twojego biura.