Strona główna Pozostałe Japonia podróż

Japonia podróż

147
0
PODZIEL SIĘ

Japonia jest wyjątkowym krajem nie tylko ze względu na historię, ale również tutejszą kulturę, a także liczne atrakcje turystyczne. Europejczycy coraz częściej odwiedzają ten kraj, który znacznie różni się od zachodnich kurortów. Z pewnością każdy może znaleźć tu coś dla siebie i spędzić wolny czas w taki sposób, aby wykorzystać każdą chwilę. Jakie miejsca warto więc wziąć pod uwagę?

Jeśli naszym celem jest Japonia, a podróż odbywa się w okresie wiosennym, warto wybrać się nad brzeg Morza Japońskiego, skąd możemy podziwiać tysiące pól ryżowych Senmaida, schodząc w dół wzgórza. Pola ryżowe wypełniają się wodą, co daje niesamowity efekt wizualny. Podróżując po Japonii zimą, odwiedźmy Sapporo, gdzie odbywa się co roku Festiwal Śniegu – obejrzmy tu wystawę spektakularnych rzeźb ze śniegu i lodu. Znajdując się w takim kraju, jak Japonia podróż z pewnością powinna zahaczyć o Tokio i to bez względu na porę roku. Mnogość atrakcji, kultur, tradycji i zwyczajów, jakie tu panują, jest niezliczona. Miejsce to obfituje w wiele niespotykanych atrakcji, co szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom niecodziennych wrażeń. Warto zwiedzić tu Świątynię Sanja, bramę Kaminari Mon w Asakusie, a także park Ueano.

Inną architektoniczną atrakcją jest Zamek Himeji, który został wybudowany w 1333 roku i do dziś służy jako wzór japońskiej architektury. Co ciekawe, budynek ten podczas II Wojny Światowej pozostał praktycznie nienaruszony, dlatego jest najlepiej zachowanym pałacem w całej Japonii. Co roku odwiedzają go miliony turystów, składa się łącznie z 83 budynków połączonych krętym labiryntem.

Z kolei w mieście Hiroshima, które znane jest ze swojej tragicznej historii, kiedy to podczas II Wojny Światowej zostało całkowicie zniszczone po ataku bomby atomowej, oferuje turystom przepiękny Peace Park. Miejsce to jest dedykowane Hiroshimie, a także ofiarom tej katastrofy. Park wybudowany jest na wolnej przestrzeni, znajduje się tu wiele pomników, a także zabytków. W samym sercu parku stoją ruiny Genbaku Dome, które stały się symbolem całej tragedii.