Strona główna Biznes Jesteś restauratorem? Podawaj tylko dobrą kawę!

Jesteś restauratorem? Podawaj tylko dobrą kawę!

20
0
PODZIEL SIĘ

Dobra kawa dla wielu jest gwarantem dobrze rozpoczynającego się dnia. Faktem jest, że zapach i smak kawy skutecznie pobudzają nas do działania, a kofeina podnosi ciśnienie krwi, zwiększa metabolizm, poprawia czujność. Filiżanka dobrej kawy z rana skutecznie stawia na nogi i pozwala na lepsze działanie. Jak rozpoznać dobrą kawę?

Gdzie znaleźć ziarna najlepszego gatunku?

Każdy restaurator zetknął się z tym problemem – skąd wziąć dobrą gatunkowo kawę? Możliwości dzisiaj jest bez liku, jednak wiele z nich jest poza zasięgiem niewielkich kawiarenek. Pierwszym krokiem jest testowanie znanych i sprawdzonych mieszanek i pytanie klientów o zdanie. Zazwyczaj światowi dostawcy proponują kawę o łagodnym saku i aromacie, która smakuje zdecydowanej większości. Jeśli pragniemy odmiany warto zainteresować się ofertą znanych palarni w kraju – jest ich coraz więcej, świadczą one usługi zarówno w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych. Warto pamiętać, że na smak kawy wpływ ma również to w jaki sposób jest ona przechowywana po otwarciu.

Kawy wprost z hurtowni

Zdecydowana większość restauratorów decyduje się na kawy dostarczane przez hurtownie. To sprawdzony sposób na to, aby swoim klientom zagwarantować wyśmienity smak i jakość kawowego naparu.

Wejdź na http://savpol.pl i zapoznaj się z profesjonalnym wyposażeniem dla gastronomii