Strona główna Dom i wnętrze Łazienka dobrze oświetlona

Łazienka dobrze oświetlona

42
0
PODZIEL SIĘ

Urządzając łazienkę musimy skupić się na wielu elementach. Starannie wybieramy płytki, poszukujemy designerskiej wanny lub kabiny prysznicowej, kupujemy umywalkę z modną baterią oraz misę wc. Ponadto dobieramy funkcjonalne meble, np. od firmy Krzemień. Pamiętać powinniśmy również o oświetleniu!

Rola światła

Oświetlenie w łazience bardzo często wybierane jest przypadkowo. Niestety rzadko zdarza się też, że jest ono adekwatne do stylu, w jakim urządzone jest nasze wnętrze. Najczęściej spotkać można oprawy wpuszczane w sufit, których jest zbyt mało, albo świecą one marnym światłem. Tymczasem łazienka to przecież miejsce, w którym zazwyczaj nie ma okna. Źle dobrane oświetlenie utrudnia zatem codzienną toaletę i zabiegi pielęgnacyjne. Ponadto, kiedy w łazience jest jasno znacznie łatwiej jest się obudzić, łazienka to przecież pierwsze miejsce, do którego wchodzimy tuż po wstaniu z łóżka.

Na jakie oświetlenie się zdecydować?

Bardzo popularne lampki wpuszczane w sufit wolnym krokiem, ale jednak, odchodzą do lamusa. Coraz częściej bowiem szukamy oświetlenia nieco bardzie designerskiego. W aranżacjach łazienkowych chętnie wykorzystywane są lampy wiszące, jak i stojące, pełniące jednocześnie funkcję dekoracyjną. Spotyka się również nowoczesne plafony, które znacznie różnią się od tych sprzed lat. Z kolei w pobliżu lustra doskonale sprawdzają się kierunkowe kinkiety łazienkowe. Dzięki możliwości regulacji ramienia i klosza pozwalają właściwie oświetlić twarz. Dobierając oświetlenie do wnętrza swojej łazienki warto pamiętać o zachowaniu jednego stylu. I tak w pomieszczeniu industrialnym wykorzystamy klosze druciane lub same żarówki. Z kolei w łazience nowojorskiej pojawią się czarne lub złote lampy ze szklanymi kloszami. Natomiast miłośnicy stylu skandynawskiego postawią na oświetlenie, gdzie łączy się drewno z materiałem w pastelowych odcieniach.