Strona główna Motoryzacja Mistrzowskie motocrossy Kawasaki

Mistrzowskie motocrossy Kawasaki

196
0
PODZIEL SIĘ

Dwukołowe motocrossowe pojazdy japońskiego koncernu motocyklowego Kawasaki uważane są za jedne z najlepszych. W prestiżowych zawodach startują na nich prawdziwi mistrzowie tej dyscypliny sportu. Niebywała moc i doskonałe zawieszenie Kawasaki KX450F dały Ryanowi Villopoto tytuł mistrza świata oraz umożliwiły 7 zwycięstw i zdobycie 12 podiów. Zacznijmy jednak od początku, czyli od tego, na czym polega motocross i czym muszą cechować się motory, aby móc startować w wyścigach.

Co to jest motocross?

Motocross, często oznacza się skrótami MotoX, MX , cross lub kross. Jest to forma wyścigów motocyklowych, odbywających się na specjalnie przystosowanych do tego torach – przeważnie usypanych z piasku, ziemi lub gliny. W konkursie takim zazwyczaj bierze udział około 40 zawodników. Organizowane są także mistrzostwa świata w motocrossie. Wyścig ten trwa 30 minut + 2 okrążenia. Zawodnicy ścigają się oczywiście na specjalnie przystosowanych motocyklach.

Czym cechują się motocykle motocrossowe?

Motocykle stosowane w motocrossie przypominają te do enduro. Podstawowa różnica polega na tym, że pojazdy motocrossowe nie są dopuszczane do ruchu ulicznego. Są także znacznie lżejsze i mają inną charakterystykę zawieszenia, zestopniowania skrzyni biegów i przełożeń wstępnych. Są bowiem w pełni dostosowane do specyfiki jazdy po torach wyścigowych. Ich silniki mają pojemność od 50 cm³ do 525 cm³.

Które modele Kawasaki do motocrossu?

Oprócz Kawasaki KX450F japońska firma posiada w zanadrzu także modele: KLX150 D-TRACKER, KLX450R, KX250F, KX65, KX85 I SMALL WHEEL oraz KX85 II BIG WHEEL. Ich główną zaletą jest to, że z jednej strony wygrywają na nich zawody mistrzowie świata, a z drugiej są na tyle bezpieczne i stabilne, że nadają się również do jazdy hobbystycznej.

Więcej informacji znajdziesz na http://motohangar.pl/dealer-kawasaki/