Strona główna Motoryzacja Nowoczesne technologie w motoryzacji: ile kosztuje samochód elektryczny i jaki wybrać najlepiej?

Nowoczesne technologie w motoryzacji: ile kosztuje samochód elektryczny i jaki wybrać najlepiej?

89
0
PODZIEL SIĘ

 

Samochody elektryczne zyskują coraz większą popularność w Europie. Poruszają się bardzo cicho, co z jednej strony stanowi olbrzymi komfort dla kierowców i pasażerów, jednak z drugiej to bądź co bądź – zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem niedowidzących i niesłyszących pieszych. W trosce o ludzkie życie, weszły w życie przepisy wymuszające na producentach samochodów elektrycznych, instalowanie systemów generujących warkot silnika. A ile kosztuje samochód elektryczny?

Ile kosztuje samochód elektryczny? Czym jest AVAS?

Ile kosztuje samochód elektryczny i który model będzie strzałem w 10-tkę? Warto zacząć wyjaśnienia od tego, czym jest AVAS. To skrót, którego rozwinięcie brzmi Acoustic Vehicle Alert System (tzn. samochodowy system akustycznego ostrzegania). Przepis wymuszający stosowanie tego rozwiązania został wprowadzony do obiegu i oficjalnie potwierdzony. Od 1 lipca każdy nowy samochodów elektryczny w Europie, będzie musiał być wyposażony w urządzenie, które będzie generowało sztuczny warkot silnika. Jego odtwarzanie ma trwać tak długo, jak samochód będzie poruszał się z prędkością do 20 km/h. Zatem jaki samochód elektryczny wybrać i ile kosztuje samochód elektryczny?

Ile kosztuje samochód elektryczny? Czy warto w niego inwestować?

O tym, ile kosztuje samochód elektryczny, będzie decydowała przede wszystkim jego renoma. Liderami na rynku samochodów elektrycznych w Europie są Renault Zoe oraz Nissan Leaf. Utrzymują one przewagę nad rywalami. Trzecim modelem popularnych samochodów elektrycznych w Europie jest Tesla. Silnik elektryczny posiada wysoki iloczyn obrotowy, dzięki czemu podczas jazdy zachodzi płynna regulacja obrotów, która pozwala na eliminację skrzyni biegów.

Wejdź na stronę https://osharenews.pl i zapoznaj się z artykułami poświęconymi tematyce wynajmu oraz leasingu