Strona główna Dom i wnętrze Czy obecność psa w domu wyklucza zakup dywanu?

Czy obecność psa w domu wyklucza zakup dywanu?

71
0
PODZIEL SIĘ

Pies w domu to ogromna radość. Miło jest zobaczyć, gdy wracając z pracy lub dłuższego wyjazdu cieszy się na nasz widok – merda ogonem i podskakuje ze szczęścia. Jednakże decydując się na kupno czworonoga trzeba liczyć się z tym, że w jakimś stopniu trzeba będzie przystosować do niego swoje mieszkanie. Wśród wielu aspektów ważne jest dobranie odpowiedniego dywanu.

Podłoga to główne miejsce psa

Psy zdecydowanie większość swojego dnia spędzają na podłodze – chodzą, biegają, tarzają się, a nawet na niej śpią. Tak twarde podłoże jak płytki może być przyczyną wielu kontuzji. Z kolei podłoga drewniana często jest bardzo śliska, dlatego nasz piesek będzie się na niej ślizgał, przez co wielokrotnie może upadać. Drewno jest również podatne na zniszczenia, szczególnie, jeśli nasz zwierzak ma długie pazurki. Najlepszym rozwiązaniem są zatem dywany, których szeroki wybór oferuje np. Carpet For You. Taki rodzaj podłoża z pewnością zapewni pupilowi komfort życia i zwiększy jego bezpieczeństwo.

Jaki dywan będzie najlepszy?

Oferta dostępna na www.carpetforyou.pl daje nam wiele możliwości wyboru. Właściciele czworonogów muszą zwracać uwagę na kilka istotnych spraw, wybierając model do swojego mieszkania. Design i moda nie są tu priorytetem. Ważniejsze jest na przykład, aby dywan cechowało krótkie runo, gdyż łatwiej będzie z niego odkurzyć sierść. Doskonałym wyborem jest dywan poliestrowy, który jest dość wytrzymały i dobrze przywiera do podłogi. Alternatywą jest dywan z nylonu – trwały, odporny na wilgoć, łatwy w czyszczeniu. Z kolei dywan wełniany zapewnia optymalny poziom komfortu dla futrzanego przyjaciela. Natomiast jeśli pod uwagę będziemy brać kolorystykę, to oczywiście najlepiej dobrać ją pod kolor naszego zwierzaka, by wypadająca sierść nie była aż tak widoczna.