Strona główna Dom i wnętrze Jakie ogrodzenie do domu wybrać? Aluminiowe czy drewniane?

Jakie ogrodzenie do domu wybrać? Aluminiowe czy drewniane?

114
0
PODZIEL SIĘ

Z dylematem dotyczącym tego jakie ogrodzenie wybrać zmagają się między innymi osoby planujące budowę domu oraz ci, których konstrukcje mające ogradzać dom nadają się wymiany. W takich sytuacjach pojawiają się myśli z jakiego tworzywa powinno składać się nasze nowe ogrodzenie oraz jak długo ono będzie w stanie wytrzymać bez poddawania go gruntownej renowacji. Dużą popularnością cieszą się konstrukcje aluminiowe oraz drewniane, z przykładami których można zapoznać się na stronie www.euro-fences.pl.

Ogrodzenia aluminiowe

Aluminium w porównaniu do drewna jest tworzywem używanym w procesie produkcji ogrodzeń stosunkowo od niedawna. Mimo tego, na zakup produktu składającego się właśnie z tego materiału decyduje się coraz większa liczba klientów. Do niewątpliwych zalet ogrodzeń tego typu należy łatwość montażu (spowodowana niebywałą lekkością tworzyw aluminiowych), możliwość pełnego dostosowania projektu do potrzeb konsumentów oraz duża wytrzymałość na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak śnieżyce, deszcze bądź silne wiatry.

Ogrodzenie drewniane

Drewno w porównaniu do aluminium ma bogatą historię jeżeli chodzi o wykorzystanie tego surowca do produkcji ogrodzeń. Z podobnego założenia wychodzi firma Euro Fences, mająca w swojej ofercie konstrukcje z tego naturalnego tworzywa. Do przygotowywania desek z których finalnie ma składać się ogrodzenie wymagana jest niezwykła cierpliwość oraz precyzja. Nawet niewielkie błędy mogą poważnie utrudnić późniejszy montaż. Ogrodzenia drewniane wymagają również regularnej konserwacji, aby nie utraciły swojego niewątpliwego uroku. Pomimo swoich wad, konstrukcje wykonane z drewna wyglądają niezwykle estetycznie oraz potrafią nadać uroku każdej posesji.