Strona główna Biznes Optymalizacja oraz pozycjonowanie stron internetowych

Optymalizacja oraz pozycjonowanie stron internetowych

185
0
PODZIEL SIĘ

Pozycjonowanie i optymalizacja strony www to najważniejsze czynności, dzięki którym nasza strona internetowa pojawia się na pierwszej stronie wyszukiwarki Google. Dobrze skonstruowana strona to taka, po której swobodnie poruszają się użytkownicy, właściciele strony, a także roboty wyszukiwarki. Sam efekt wizualny strony, dobra nazwa firmy/witryny czy długie działanie na rynku nie mają wiele wspólnego z popularnością w internecie. Aby strona pojawiła się podczas wpisania odpowiednich fraz trzeba ją odpowiednio wypozycjonować i zoptymalizować.

Pozycjonowanie strony działania

Pozycjonowanie to termin, za którym kryje się szereg działań. Do pozycjonowania naturalnego, tzw. White trzeba podejść w sposób profesjonalny i wykonać po kolei wszystkie działania, które w stopniowo poprawiają widoczność witryny. Działania SEO opierają się przede wszystkim na sprawdzeniu kodu HTML i ewentualnej modyfikacji. Kod źródłowy, który zawiera szereg niepotrzebnych zapisów, jest źle odbierany przez roboty Gogola, przez co strona może być wyświetlana na ostatniej stronie wyszukiwarki. A jak wiadomo, ponad 87% internautów zagląda tylko na pierwszą stronę wyszukiwarki Google, więc szanse na odwiedzenie naszej strony są marne. Pozycjonowanie to także umieszczenie odpowiednich fraz kluczowych, które mają decydujący wpływ na odwiedzenie strony internetowej. Odpowiednie frazy to połowa sukcesu. Umieszczenie odpowiednich linków na stronie i kierujących do strony również poprawia jej widoczność. Trzeba pamiętać, że tylko pozycjonowanie i optymalizacja w pełni poprawią funkcjonowanie strony.

Optymalizacja jako element pozycjonowania

Pozycjonowanie jest ściśle powiązane z optymalizacją. Optymalizacja poprawia poruszanie się po stronie internetowej, która staje się bardziej funkcjonalna i intuicyjna. Podczas optymalizacji zostaje poprawiona treść na stronie poprzez zastosowanie odpowiednich słów kluczowych i hierarchii nagłówków. Poprawia się także prędkość wyświetlania strony poprzez kompresję grafik i filmów.