Strona główna Technologia Sferis.pl – internetowy sklep z elektroniką czy już e-sklep wielobranżowy?

Sferis.pl – internetowy sklep z elektroniką czy już e-sklep wielobranżowy?

221
0
PODZIEL SIĘ

Z analiz wynika, że ponad połowa Polaków codziennie robi zakupy w sieci. Najczęściej wybieramy takie serwisy zakupowe, w których oferta jest szeroka, a przesyłka realizowana maksymalnie szybko – nawet następnego dnia od złożonego zamówienia. Czym jeszcze kierują się Polacy przy wyborze e-sklepu? I dlaczego takie sklepy jak Sferis zyskują na popularności? Sprawdźmy.

Firmy badawcze są zgodne. Polacy najchętniej kupują w Internecie odzież, płyty, książki, smartfony, tablety, no i oczywiście sprzęt RTV/AGD, a także artykuły dziecięce i produkty dla kolekcjonerów. W siłę rosną też kategorie spożywcze, ale tu wydaje się jeszcze barierą nie do pokonania, jest czas realizacji zamówienia i dość wysokie ceny produktów. To nie zmienia faktu, że Polacy z roku na rok przeznaczają na wydatki w sieci coraz większą część domowego budżetu. Trudno się dziwić. E-sklepy mają liczne atuty. Zakupy w nich można realizować o dowolnej porze przez całą dobę, co sprawia, że taka forma kupowania jest po prostu wygodna. Poza tym, pozwalają zaoszczędzić czas i często pieniądze. A jeśli pod jednym dachem e-sklepu, czyli za jednym logowaniem, możemy w nich kupić wiele produktów – stają się naszymi ulubionymi adresami w sieci.

I tak jest właśnie ze sklepem Sferis.pl. Jego właściciele zaczynali od handlu elektroniką. Z czasem jednak okazało się, że na wirtualnych półkach sklepowych dużą popularnością zaczęły się cieszyć produkty spoza IT takie jak filtry do wody czy naczynia, a nawet ściereczki kuchenne czy pościel. Bo w końcu skoro już ktoś decyduje się na zakupu płyty grzewczej, to często idąc za ciosem wrzuca do e-koszyka blender, zestaw garnków czy ręczniki z mikrofibry. Podobnie jest z zakupem telewizora, do którego klient od razu dobiera cały osprzęt. Klient po prostu chce w jednym miejscu, bez logowania tu i tam, nabyć kompletny asortyment. Sklep Sferis.pl poszedł więc dalej. I dziś oprócz kompleksowej oferty IT, RTV/AGD można w nim nabyć artykuły szkolne, gimnastyczne, a nawet militaria.

Historia oferty Sferis.pl jest klasycznym przykładem ewolucji e-sklepu jednej branży do e-sklepu wielobranżowego, który swoją ofertą przyciąga dziś nie tylko klientów końcowych, ale również odbiorców biznesowych.