Strona główna Dom i wnętrze Kilka sposobów na sprawną przeprowadzkę

Kilka sposobów na sprawną przeprowadzkę

216
0
PODZIEL SIĘ

Kto z nas się nie przeprowadzał? Chyba wszyscy przynajmniej kilka razy w życiu mieliśmy do czynienia z pakowaniem i opisywaniem kartonów z naszym dobytkiem oraz dźwiganiem i upychaniem ich w aucie. Z pewnością martwiłeś się wtedy, czy nic nie zginie, albo czy dobrze zabezpieczyłeś talerze i szklanki. Tymczasem okazuje się, że można przeprowadzać się i nie zwariować!

Zanim zaczniesz pakowanie

Pierwszą rzeczą przy planowaniu przeprowadzki będzie uzbrojenie się w cierpliwość i pogodzenie z faktem, że coś może się uszkodzić lub zgubić, albo że nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Dzięki mentalnemu przygotowaniu unikniesz niemiłych niespodzianek w tym chaotycznym czasie. Poza tym, postaraj się wykorzystać czas przeprowadzki, jako szansę na pozbycie się nadmiaru rzeczy z domu. Z pewnością nie potrzebujesz dwudziestu kubków i miseczek czy kilkudziesięciu koszulek. Ważne jest również przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów do przeprowadzki na jakiś czas przed rozpoczęciem pakowania. Chodzi tu o kartony w różnych rozmiarach, folię stretch i taśmę klejącą. Różnie to bywa i w momencie, gdy zabraknie ci kartonów w dniu przeprowadzki, zapewne skończą się też w sklepie, do którego się udasz. Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać – to już rada na czas bezpośrednio przed pakowaniem – jest przygotowanie odkurzacza i chusteczek nawilżanych do sprzątnięcia miejsca, które opuszczasz. Jesteśmy zapominalscy i może się okazać, że przedmioty te wylądują na dnie wielkiego pudła z napisem „różne”.

Gdy przychodzi czas przeprowadzki

Dziś zaczynasz pakowanie i przenosisz się do nowego mieszkania? Nerwy odłóż na półkę, bo wszystko da się zrobić na spokojnie! Najbliższą noc spędzisz prawdopodobnie w nowym lokum, dlatego zawczasu spakuj i dobrze oznacz świeżą pościel – po ciężkim dniu przyda się dobrze wyspać! Właściwe opisywanie pudeł jest także bardzo ważne. Pomyśl sobie, że twoja lepsza połowa lub dziecko przychodzi co chwilę i pyta, gdzie ma położyć to czy tamto. A jeśli masz kartony bez otworów do przenoszenia, zrób je samodzielnie, np. nożykiem do tapet. Jest do ogromne ułatwienie przy przenoszeniu, szczególnie, jeśli bierzesz naraz kilka lżejszych kartonów, które lubią się wyślizgiwać z rąk na schodach. Dobrym pomysłem przy pakowaniu talerzy jest umieszczanie między nimi jednorazowych talerzyków z tektury. Czasem, gdy już będziesz w nowym miejscu, możesz ze zgrozą stwierdzić, że brakuje ci czegoś bardzo ważnego, albo że twój nowy salon potrzebuje zdecydowanie innej lampy, a kanapa absolutnie nie pasuje do koloru ścian – co wtedy? Na wszystkie drobiazgi lub większe zakupy, farby do ścian czy cokolwiek innego, co okaże się potrzebne w nowym domu, możesz łatwo wziąć chwilówkę przez internet. Jeśli zaś nie będziesz mieć środków, by spłacić ją w terminie – nie przejmuj się, firmy pożyczkowe jakiś czas temu wprowadziły opcję refinansowania chwilówek, co pozwoli ci spłacić zobowiązanie później.