Strona główna Zdrowie i Uroda Czy suplementy diety są skuteczne?

Czy suplementy diety są skuteczne?

187
0
PODZIEL SIĘ

Suplementy diety, czyli dostępne bez recepty środki zawierające witaminy, makro- i mikroelementy, minerały, tłuszcze, enzymy i ekstrakty roślin to substancje, które z założenia mają uzupełniać wszelkiego rodzaju niedobory w naszym organizmie. Jednak mimo, że nie musimy mieć oficjalnego przyzwolenia od lekarza, aby je zażywać, warto pamiętać, że stosowane nieumiejętnie mogą nam wręcz zaszkodzić. Najlepszym rozwiązaniem będzie wobec tego zgłoszenie się do cateringu dietetycznego Kuźnia Zdrowia, gdzie specjaliści w dziedzinie żywienia i suplementacji podpowiedzą, kiedy sięgać po specjalne środki oraz co jest dla nas dobre, a co nie.

Suplementacja dla osób aktywnych fizycznie

Bardzo często suplementy diety są wprost niezbędne sportowcom. Systematyczne treningi siłowe, bieganie, kolarstwo, pływanie, sporty drużynowe powodują wzrost zapotrzebowania na antyoksydanty, żelazo i magnez. Organizm domaga się większej dawki L-karnityny, odpowiedzialnej za wytrzymałości podczas wysiłku i prawidłowe kształtowanie rzeźby mięśni.

Suplementy diety dla osób borykających się z nadwagą

Aby schudnąć przede wszystkim należy przestrzegać dobranej przez dietetyka diety na redukcję tkanki tłuszczowej oraz regularnie ćwiczyć. Dostępne na www.kuźnia-zdrowia.pl suplementy diety stanowią jedynie dodatek, wzmacniając efekty. Preparaty z błonnikiem, chromem, wyciągiem z octu jabłkowego, karczocha, białej fasoli, ananasa, zielonej herbaty, mniszka lekarskiego oraz kwasu linolowego i L-karnityny poprawiają perystaltykę jelit, wspomagają wydalanie produktów ubocznych przemiany materii. Dodatkowo dają uczucie sytości, regulują trawienie, zmniejszają wchłanianie cukru, regulują gospodarkę węglowodanową, hamują łaknienie i ochotę na słodycze.