Strona główna Biznes Urządzamy i zaopatrujemy cukiernię, czyli trudny wybór odpowiedniej hurtowni

Urządzamy i zaopatrujemy cukiernię, czyli trudny wybór odpowiedniej hurtowni

235
0
PODZIEL SIĘ

Stawiasz pierwsze samodzielne kroki na cukierniczym rynku? Do tej pory pracowałeś na cudzy rachunek, co pozwoliło ci zdobyć bezcenne doświadczenie i umożliwiło przejście do kolejnego etapu w karierze mistrza cukiernictwa? Wreszcie otwierasz własny biznes? Poszukujesz dostawcy, który nie tylko pomoże ci urządzić i wyposażyć twój zakład, ale również zaoferuje najwyższej jakości produkty? Musisz być pewny, czego tak naprawdę potrzebujesz, aby wybrać odpowiednią hurtownię.

Meble do cukierniczej kuchni

Przede wszystkim musisz należycie wyposażyć swój zakładu cukierniczy. Z całą pewnością będziesz potrzebować stołów, basenów, zlewów, okapów i wózków transportowych, a także maszyn niezbędnych do przygotowywania wypieków. Zakup mieszadła do ciasta, ubijaczki, podgrzewacze i temperówki do czekolady, nadziewarki oraz przesiewacze mąki.

Narzędzia oraz drobne sprzęty

Jeżeli masz już meble i maszyny pora na zestawy wysokiej jakości noży, łopatek, rózg, szufelek, wałków do ciasta lub masy cukrowej, sit i pędzli, a także różnego rodzaju form, blach i rantów do ciast i tortów. Przydadzą się też wycinarki, np. w kształcie serca, anioła, bożonarodzeniowej choinki, czy wielkanocnego zajączka oraz wielokondygnacyjne stojaki do tortów. Wreszcie pamiętać musisz o akcesoriach dekoratorskich, dzięki którym zdobienie ciast będzie zdecydowanie łatwiejsze. Worki cukiernicze, zestawy różnych końcówek, szablony do ciast, znaczniki do tortów, syfony do bitej śmietany pomogą tworzyć ci na słodkościach dowolne wzory.

Produkty spożywcze

Prócz pomocnych narzędzi i akcesoriów liczą się także wysokiej jakości składniki, bowiem bez nich nawet najlepszy przepis może okazać się niewystarczający. Dobra hurtownia cukiernicza musi oferować ci wyśmienite mąki, tłuszcze, nabiał, świeże jaja, a także czekolady, bakalie, owoce, produkty mrożone oraz dekoracje cukiernicze.