Strona główna Pozostałe W ogrodzie wyobraźni

W ogrodzie wyobraźni

231
0
PODZIEL SIĘ

Wspaniale jest od czasu do czasu lub zdecydowanie częściej znaleźć się w ogrodzie wyobraźni. W takim, w którym nie wszystko jest do końca oczywiste. Gdzie niejednoznaczności i skrajności przeplatają się ze sobą niczym pnące róże i tworzą spektakularną całość. W takim miejscu mamy szansę poczuć się inaczej niż zwykle. Magicznie i fantastycznie. Jakby w odrealnieniu, które paradoksalnie pozwoli nam dotrzeć do prawdy o nas samych. Ogrody wyobraźni bowiem mają wielką moc terapeutyczną. Jak lasy, łąki i górskie doliny.

Jak tworzyć ogrody wyobraźni?

Nie tylko warto trafić do ogrodu wyobraźni, ale równie wspaniale jest go tworzyć. Jak to zrobić? Inspiracji należy szukać przede wszystkim w sobie. Tylko w ten sposób powstają tajemnicze ogrody, jak ten literacki, który swój początek miał w małym-wielkim odkryciu i w zwykłych porządkach. Ogród wyobraźni rodzi się z fantazji. Niekiedy może mieć ona bardziej sprecyzowany charakter, gdy chcemy wykreować ogród w stylu angielskim, prowansalskim czy górskim. Kiedy indziej tworzenie ogrodu wyobraźni to czyste szaleństwo, które ostatecznie wszystkich wprawia w zachwyt. Jak nieziemskie ogrody Wersalu czy zjawiskowa Arkadia pod Nieborowem.

Ogród malarski, książęcy i betonowy

Pomysłów na niezwykły ogród może być naprawdę wiele. Jeśli brak nam wyobraźni, można zainspirować się znanymi dziełami ogrodowymi. Bardzo pomocne w kwestii urządzania fantastycznego ogrodu okażą się także meble i dodatki ogrodowe, które znajdziemy na stronie gardenspace.pl. Stylowe meble z technorattanu świetnie dopełnią ogród inspirowany obrazami impresjonistów czy rododendronowym parkiem w zamku Książ. Aluminiowe zestawy wspaniale udekorują betonowy taras w stylu postindustrialnym.

Ogród bez granic jak wyobraźnia

Wyobrażeniowy ogród to nie tylko fantazyjnie zorganizowane miejsce. To głównie emocje, jakich w nim można doświadczyć. Takie, które nie mają granic, bo pozostają w nas na zawsze. Czasami jedna wizyta w niezwykłym ogrodzie pozostaje w nas na całe życie. Staje się niezapomniana. To jest największa wartość przestrzeni niesamowitej.