Strona główna Biznes Wybieramy firmę transportową, czyli o tym, co warto sprawdzić przed podjęciem decyzji...

Wybieramy firmę transportową, czyli o tym, co warto sprawdzić przed podjęciem decyzji o współpracy

152
0
PODZIEL SIĘ

Niezależnie od tego, czy planujemy przeprowadzkę z dość ciasnego mieszkania w bloku do wymarzonego domu na obrzeżach miasta, czy też jesteśmy właścicielami coraz lepiej prosperującego przedsiębiorstwa, którego towary są dostępne nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami musimy zadbać o odpowiedni transport poszczególnych przedmiotów. Ogromne znaczenie ma to, z jaką firmą transportową nawiążemy współpracę. Najważniejszą kwestią powinno być to, czy tak jak w przypadku Aston Partner, składają się na nią uczciwi specjaliści, ludzie z ogromną wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie logistyki i transportu. Jak to sprawdzić? Przekonajmy się!

Rejestry przedsiębiorców

Polskie prawo nakłada na podmioty gospodarcze, tzn. osoby fizyczne, które wykonują działalność gospodarczą oraz spółki obowiązek posiadania dziesięciocyfrowego numeru NIP (numeru identyfikacji podatkowej) oraz numeru identyfikacyjnego REGON będącego numerem podmiotu w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej. Jeżeli znamy te numery możemy dowolną firmę sprawdzić w: portalu informacyjnym Głównego Urzędu Statystycznego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, ogólnopolskiej bazie danych o podmiotach typu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjne, komandytowe i spółdzielnie (Krajowy Rejestr Sądowy), a także w rejestrze płatników VAT (VIES).

Informacje o dłużnikach

Niestety w Polsce nie funkcjonuje żadna państwowa organizacja, która zajmowałaby się rejestrowaniem dłużników. Informacje o nich znajdziemy jednak w tzw. BIGach, czyli Biurach Informacji Gospodarczej.

Licencje

Każda firma transportu drogowego, która świadczy usługi międzynarodowe musi posiadać specjalną licencję na ich wykonywanie. Wystarczy, że dowolną, znalezioną w internecie firmę, np. www.astonpartner.pl zweryfikujemy w bazie Biura do Spraw Transportu Międzynarodowego, aby przekonać się, że jest godna zaufania.