Strona główna Pozostałe Wybitne aranżacje ogrodowe nie biorą się znikąd!

Wybitne aranżacje ogrodowe nie biorą się znikąd!

385
0
PODZIEL SIĘ

Niekiedy podziwiamy jakieś miejsce czy wnętrze, czując, że kryje się w nim coś niezwykłego. Niektóre aranżacje mają w sobie nieokreśloną urodę, która decyduje o wyjątkowej atmosferze. Takie miejsca przyciągają z magnetyczną siłą. Klimatyczne kawiarnie, przytulne czytelnie, fantazyjnie urządzone sklepy. Takie wnętrza częściej i chętniej odwiedzamy. Ale przecież najważniejsze są miejsca naszego codziennego przebywania. Domowe wnętrza, ale też ogrody, w które warto tchnąć pierwiastek niezwykłości.

Zainspiruj się wybitnymi aranżacjami ogrodowymi!

Kiedy chcemy, żeby nasz ogród stał się niezwykły, ale brakuje nam weny, to sięgnijmy do źródła. Do najpiękniejszych realizacji ogrodowych. Tych klasycznych jak dekoracyjne i geometryczne ogrody francuskie. Czy do tych bardziej tajemniczych płynących na przykład od ogrodów w duchu wiktoriańskim. Inspiracją mogą być wycieczki do słynnych parków czy ogrodów, ale też fotografie czy nawet obrazy. Przecież nieziemski ogród w Giverny został przedstawiony na płótnie tak dokładnie (i zarazem tak oryginalnie), że można go wręcz skopiować w prywatnej przestrzeni.

Zainspiruj się wybitnymi projektami mebli ogrodowych!

Wybitna aranżacja ogrodowa to nie tylko układy roślinne, ale też przedmioty, które pojawiają się w najróżniejszych miejscach. Pośród nich niezwykle istotną rolę odgrywają meble ogrodowe. Także w tej kwestii warto poszukać odkrywczych projektów. Na przykład klasyki w nowoczesnej formie jak rattan zestawiony z metalem. Albo wytwornej awangardy, którą reprezentują meble ogrodowe z aluminium, do obejrzenia na stronie zumm.pl.

Zainspiruj się oryginalną kolorystyką!

Żeby stworzyć wybitną stylizacją ogrodową, warto rozważyć to przedsięwzięcie od strony plastycznej. Biorąc pod uwagę kolory flory. Rośliny mogą nas zainspirować także pod względem barwy. Białe petunie to na przykład rewelacyjny początek do całej aranżacji śnieżnobiałej, której bazę wyznaczą białe meble z technorattanu.