Strona główna Zdrowie i Uroda Z dzieckiem na basen

Z dzieckiem na basen

186
0
PODZIEL SIĘ

Jako rodzicie XXI wieku, w dobie cyfryzacji, wszechobecnych sprzętów elektronicznych i gier komputerowych szczególnie dbamy o to, jak nasze dzieci spędzają czas wolny. Starając się zapewnić im jak najwięcej atrakcji poza domem – ekranem komputera i telewizora, poszukujemy różnych dodatkowych zajęć, głównie w dziedzinie sportu. Bardzo ważne jest bowiem dbanie o sprawność ruchową najmłodszych. Z tego względu już od pierwszych miesięcy życia warto zaszczepiać w swoich pociechach miłość do wody, gdyż pływanie łączy w sobie zabawę i profilaktykę.

Zalety nauki pływania

Dobrze skoordynowany ruch w wodzie rozwija siłę, zręczność i wytrzymałość, ponieważ usprawnia cały aparat ruchowy człowieka. W związku z tym jest zarazem profilaktyką, jak i rehabilitacją. A jako, że podczas pływania bardzo szybko spalana jest tkanka tłuszczowa, regularne wizyty na basenie to doskonała metoda, aby nie dopuścić do nadwagi. Co więcej ta dyscyplina sportu wzmacnia u dziecka poczucie pewności siebie, a nawet może być środkiem zapobiegawczym wystąpienia różnego rodzaju lęków. Dodatkowo woda jest idealnym środowiskiem do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń, gdyż po zanurzeniu tracimy ciężar ciała.

Pierwsza wizyta na basenie

Wielu rodziców boryka się z dylematem pod tytułem „kiedy pierwszy raz z dzieckiem na basen?”. Otóż na basen warto zabierać już czteromiesięczne niemowlę. Jest to oczywiście raczej zabawa aniżeli nauka, gdyż maleństwo nie ma pełnej świadomości swojego ciała, jego ruchy są przypadkowe, a główka zbyt ciężka. Jednakże w ramionach rodziców dziecko przyzwyczaja się do wody, przekonuje, że może być bezpieczna oraz – czując ją na buzi – uczy się regulować oddech. Na profesjonalne lekcję pływania z instruktorem warto zapisać natomiast czterolatka. W tym wieku mały człowiek ma już predyspozycje do opanowania podstaw prawdziwego pływania.

Sprawdź ofertę lekcji pływania na http://www.akademiaplywakow.pl/